روز قلم مبارک !

سوگند به قلم و به آنچه می‌نویسد

در تقویم رسمی ایران روز چهاردهم تیرماه روز قلم است که در سال ۱۳۸۱ پس از پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به ثبت رسید. پس بیایید به همین بهانه سلامی دوباره کنیم به اهالی قلم. همانان که تقدیر محتوم جهانیان را به دستان پرتوان وتفکر پر رنگشان رقم می خورد.

داستان از کجا شروع شد؟ هوشنگ پادشاه مقرر کرد مردم به کاتبان و اهل قلم احترام بگذارند. در آن روز جمعیت همچون اهل قلم ملبس شدند و جشن تیرگان را به شادی برپا کردند.

حال بیایید به همین بهانه کمی صفحات تاریخ را ورق بزنیم و با اولین معلم بزرگ تاریخ  یعنی سقراط حکیم هم قدم شویم. همو بود که به ما آموخت که هیچ نمیدانیم.و همین علم او به ندانستن بود که او را تبدیل به بزرگترین دانای تاریخ کرد. از آن روز که سقراط جام زهر دانایی را نوشید تا به امروز ، افراد بزرگ و مشهوری به دنیا معرفی شدند. اما ای وای اگر قلم نبود، هیچ یک از این بزرگان به دنیا معرفی نمی شدند و اندیشه ها ثبت و ضبط نمی شد و شاید در دنیایی خرافی و خالی از امکانات امروز، زندگی غار نشینی را تجربه می‌کردیم.  

امروز بهترین بهانه است برای تقدیر از اهالی قلم. قصد داریم دو نمونه از خاص ترین هدایا را معرفی کنیم. هدایایی ویژه که در خود رازها دارند:

جاقلمی شوالیه: مجسمه تعظیم شوالیه تنها یک جاقلمی ساده نیست بلکه هدیه است خاص و کاربردی برای آنان که اهل قلم و اندیشه هستند. شوالیه بجای شمشیر قلمی در دستان خود دارد که آن را به صاحب خود یا به تعبیری سرور خود تقدیم می‌کند. این شما هستید که شجاعانه قلم را برداشته و درخشش تفکرتان را با نوشتن به دنیا نشان می‌دهید. نوشتاری که می‌تواند برنده‌تر و تاثیرگذارتر از تیغ هزاران شمشیر بوده و جهانی را دچار تحول کند. شوالیه به شما می‌گوید:

“قلم برنده تر از شمشیر است”

نگهدارنده ( غشگیر) کتاب طرح انسان پرتوان: خلاقیت ساخت تکیه گاه کتاب هایتان، یاران مهربان خاموش زندگیتان را عرضه کردیم و جلوه زیبایی روی میز کتابخانه تان قراردادیم. کتاب های شما ثبت اندیشه های خلاق زندگیست. نگذارید غش کنند اگر اندیشه غش کند جامعه غش می کند !!!”

برای آشنایی با هدایای خاص ویژه اهل قلم به سایت فروشگاه هور مراجعه و یا از صفحه اینستاگرام شرکت دیدن نمایید

اینستاگرام : instagram.com/hoorgifts

وب سایت : www.hoorgifts.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در دانش

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.